Судові справи  
Головна Про передачу Телепередачі Зворотній зв'язок Юридична консультація Глас народу
Консультація
Питання:
Через два місяці після придбання, наша пральна машинка вийшла з ладу. Після цього ми з чоловіком звернулись до авторізованого сервісного центру, де відремонтували цю пральну машину. Але через 3 тижні вона знову зломалась. Скажіть будь ласка, що я маю права вимагати від торговельної організації? Ярова Олена, м.Київ.

Відповідь:

Згідно ст. 678 Цивільного кодексу України, покупець, якому переданий товар неналежної якості, має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором:
1) пропорційного зменшення ціни;
2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
У разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов'язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з'явилися знову після їх усунення) покупець має право за своїм вибором:
1) відмовитися від договору і вимагати повернення  сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару.
Якщо продавець товару неналежної якості не є його виготовлювачем, вимоги щодо заміни, безоплатного усунення недоліків товару і відшкодування збитків можуть бути пред'явлені до продавця або виготовлювача товару.
Відповідно до ст. 679 Цивільного кодексу України, продавець відповідає за недоліки товару, якщо покупець доведе, що вони виникли до передання товару покупцеві або з причин, які існували до цього моменту. Якщо продавцем надані гарантії щодо якості товару, продавець відповідає за його недоліки, якщо він не доведе, що вони виникли після його передання покупцеві внаслідок порушення покупцем правил користування чи зберігання товару, дій третіх осіб, випадку або непереборної сили.

Згідно ст. 14 Закону України «Про захист прав споживачів» Продавець,   виробник   (підприємство,   що  виконує  їх функції) зобов'язані прийняти товар неналежної якості у  споживача і задовольнити його вимоги. У разі порушення законодавства про  захист  прав  споживачів продавець несе відповідальність за відмову споживачу  в  реалізації  його   прав - у десятикратному розмірі вартості товару,  виконаної роботи (наданої послуги)  виходячи  з  цін,  що  діяли  на  час  придбання товару, замовлення  роботи  (надання   послуги),   але   не   менше   2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При виникненні спору по даному питанню необхідно звернутися  до місцевого суду  з позовною заявою, до якої необхідно додати:
1. Товарний чек магазину.
2. Паспорт, гарантійний талон.
3. Довідка довідкак майстерні гарантійного ремонту або заводу – виготовлювача про виявлені недоліки речі.
4. Інші докази по суті справи.
5. Копія позовної заяви.

Создание и поддержка сайта - студия Web IT