Судові справи  
Головна Про передачу Телепередачі Зворотній зв'язок Юридична консультація Глас народу
Консультація
Питання:
Скажіть будь ласка , чи має право сестра батька на частину майна після його смерті? Рівенська обл. Потапенко Г.С.

Відповідь:

Спадкове право регулюється Книгою шостою Цивільного кодексу України. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмова від її прийняття спадкоємцем за заповітом, у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, відбувається спадкування за законом. Спадкоємці за законом отримують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортного засобу, можуть змінювати розмір частки у спадщині когось із них.
У  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У  другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця,  його баба та дід як з  боку  батька, так і з боку матері.
У  третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
У четверту чергу право на  спадкування  за  законом  мають особи,  які  проживали  зі  спадкодавцем  однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
У п'яту чергу право на спадкування за законом  мають  інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
Ступінь споріднення  визначається  за  числом  народжень,  що віддаляють родича від спадкодавця.  Народження самого  спадкодавця не входить до цього числа.
У  п'яту  чергу  право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
Утриманцем вважається неповнолітня або  непрацездатна  особа, яка  не була членом сім'ї спадкодавця,  але не менш як п'ять років одержувала від нього матеріальну допомогу,  що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

При виникненні спору по даному питанню необхідно звертатися з позовом до місцевого суду  по місцю знаходження нерухомого майна, або по місцю проживання відповідача (якщо спір стосується рухомого майна). До позовної заяви необхідно додати:
1. Свідоцтво про смерть спадкодавця.
2. Докази, які підтверджують родинні зв’язки із спадкодавцем.
3. Квитанцію про сплату судового збору та судових витрат.
4. Докази по суті справи.
5. Копія позовної заяви.

Создание и поддержка сайта - студия Web IT