Судові справи  
Головна Про передачу Телепередачі Зворотній зв'язок Юридична консультація Глас народу
Консультація
Питання:
Когда директор узнал, что я беременна, он меня уволил, при чем задним числом. Подскажите, как мне быть?Марина, Днепропетровск.

Відповідь:

У випадку звільнення без законних підстав або переведення на іншу роботу, працівник, згідно ст. 235 Кодексу законів про працю України,   повинен  бути  поновлений  на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

     При винесенні рішення про поновлення на  роботі  орган,  який розглядає  трудовий  спір,  одночасно  приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час  вимушеного  прогулу  або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи,  але не більш як за один рік.  Якщо  заява  про  поновлення  на  роботі розглядається більше одного року, не  з  вини  працівника,  орган, який  розглядає  трудовий  спір,  виносить  рішення  про   виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
У разі визнання формулювання причини звільнення  неправильним або  таким,  що  не відповідає чинному законодавству,  у випадках, коли це не тягне за собою поновлення працівника на роботі,  орган, який розглядає трудовий спір, зобов'язаний змінити формулювання  і вказати в рішенні причину  звільнення  у  точній  відповідності  з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на  відповідну статтю  (пункт)  закону.  Якщо  неправильне  формулювання  причини звільнення  в  трудовій   книжці   перешкоджало   працевлаштуванню працівника,  орган,  який  розглядає  трудовий   спір,   одночасно приймає рішення про  виплату  йому  середнього  заробітку  за  час
вимушеного прогулу .
У разі  затримки  видачі  трудової книжки з вини власника або уповноваженого  ним  органу  працівникові  виплачується   середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.
Рішення про поновлення на роботі  незаконно  звільненого  або переведеного  на  іншу роботу працівника,  прийняте органом,  який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
Працівник може звернутися до суду  з заявою про звільнення без законних підста у місячний строк здня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

При виникненні спору по даному питанню необхідно звернутися  до місцевого суду  з позовною заявою, до якої необхідно додати:
1. Копія наказу про прийняття на роботу.
2. Копія наказу про звільнення.
3. Довідка про розмір середньої заробітної плати за останні два календарні місяці.
4. Копія позовної заяви.

Создание и поддержка сайта - студия Web IT