Судові справи  
Головна Про передачу Телепередачі Зворотній зв'язок Юридична консультація Глас народу
  Про передачу


Про передачу "Судові справи з Ігорем Годецьким" на каналі 1+1

понеділок - п'ятниця о 16:00. Повтори дивіться об 11:15

Суд – це завжди конфлікт. При чому конфлікт сторін, кожна з яких впевнена у своїй правоті і, відповідно, в неправоті опонента. Прекрасно, звичайно, коли сторони знаходять спільну мову і вирішують свої спірні питання мирно та спокійно. Але таке трапляється не часто. Скоріше за допомогою необхідно звертатись до третьої сторони, якою виступають державні судові органи. Суд перетворився на цивілізований спосіб розв'язання конфліктів, але мистецтвом судового процесу, як і будь-яким іншим інструментом врегулювання відносин, треба вміти користуватися.

В нашій країні тільки починає затверджуватися система звертання до суду в тому виді, в якому вона існує в інших країнах. Самий час ознайомити громадян із законодавством України і на прикладах пояснити та показати, чого можна чекати в тій чи іншій ситуації від судового процесу. Юридична грамотність сьогодні не зашкодить нікому, бо як вірно застерігає народна мудрість: жебрацької долі та арештантської неволі… Загалом, потрібно вміти захистити і себе, і свою власність, якщо раптом якийсь розумник потягне тебе за вуха до суду. Бо в житті трапляється різне.

Незнання закону, як відомо, не звільняє від відповідальності. Ці слова класика, мабуть, краще всього характеризують нову програму на "1+1", яка буде корисна всім громадянам, особливо тим, що досягли віку юридичної зрілості. За сорок п'ять хвилин, які тривають "Судові справи", Ігор Годецький, виконуючий в програмі обов'язки судді, розгляне три справи: вислухає обидві сторони і після цього віддалиться з "кімнати суду", щоб винести вердикт. Всі сюжети програми беруться з реального життя, адже головна ідея полягає в тому, щоб ознайомити широку аудиторію з азами українського законодавства і особливостями судово-слідчої процедури.

Ігорю Годецькому в програмі "Судові справи" доводиться виносити до 18 судових вердиктів в день, і він, за його власним зізнанням, тепер, як ніколи, розуміє важку долю суддів у звичайних районних судах, де умови роботи набагато гірші, ніж у павільйоні кіностудії ім. Довженко. Не дивлячись на те, що Ігор Годецький – юрист та практикуючий адвокат зі стажем, навіть він визнає, що весь час знаходить для себе в сюжетах щось нове.

"Судові справи" займаються тільки цивільним і адміністративним кодексом: квартирні питання, розв'язання боргових суперечок, розбір конфліктів про невиконання зобов'язань підписаних договорів... Як свідчать знавці, одними з найпопулярніших цивільних справ є позови про розлучення. Вирішувати їх дуже складно через велику кількість "супутніх обставин". Ось один приклад. Чоловік і дружина прожили разом багато років. Він працював, робив кар'єру, спираючись на міцний "фундамент" сім'ї, який забезпечувала дружина. Вона більше часу приділяла будинку, дитині, і, звичайно, не добилася помітних успіхів на трудовому терені. А тепер і надбання і обидві машини, куплені колишнім чоловіком, він з повним правом називає своїми. Дружині, виходить, дістаються ложки, домашні килимки, і пилосос з пральною машинкою? Тут без суду не обійтися.

Загалом, через "Судові справи" буде проходити все те, що в стародавній Греції вирішував Третейський суд. Та й роль самого Ігоря Годецького в цьому проекті більше схожа на роль мирового судді: окрім нього, позивача, відповідача та пристава, який більше служить для створення відповідного антуражу, в студії немає ні стенографіста, ні адвоката, ні присяжних. Та для п'ятнадцяти хвилин, які відведені під кожну справу, це й не потрібно. Головне, що повинен винести для себе глядач: сувора і безпощадна рука закону може торкнутися кожного. Для Ігоря ж Годецького головний мотив участі в програмі - відчуття, що таким чином він безпосередньо виконує свій професійний обов'язок: допомагає людям захищати їх інтереси.

Создание и поддержка сайта - студия Web IT