Судові справи  
Головна Про передачу Телепередачі Зворотній зв'язок Юридична консультація Глас народу
Консультація

Цивільне право

Спадкове право
Позика та стягнення боргу
Завдаток
Представництво
Відшкодування шкоди
Авторські та суміжні права
Захист прав споживачів
Освіта
Строки позовної давності
Страхування (франшиза)
Договірні відносини

Я приватний підприємець Денеж О.П.. Між мною та приватною фірмою, яка займається перевезенням малогабаритних вантажів, був укладений договір про надання відповідних послуг. Одного разу, я віддав на пересилку цінну бандероль, вартість якої була зазначена в накладній, однак під час пересилки моя бандероль була втрачена. Мене цікавить, який строк позовної давності застосовується до таких вимог? м.Чернівці.

Шановна редакція «Судові справи з І.Годецьким»! Я навчаюсь в комерційному вищому навчальному закладі на контрактній основі. Згідно з контрактом я повинен оплачувати навчання за кожний семестр в сумі 1500 гривень. Але на початку четвертого курсу навчання нам сказали, що в травні необхідно внести оплату в сумі 1850 грн., мотивуючи це те, що інфляція в державі та підвищення курсу долара порівняно з першим курсом навчання, спричинили більші видатки ВНЗ на заробітну платню викладачам і таке інше. Також ВНЗ вимагають укладення додаткової угоди до контракту у зв’язку з підвищенням ціни за навчання. Чи правомірні дії ВНЗ? Дякую. Гайдук М.І. м. Кривий ріг.

Через два місяці після придбання, наша пральна машинка вийшла з ладу. Після цього ми з чоловіком звернулись до авторізованого сервісного центру, де відремонтували цю пральну машину. Але через 3 тижні вона знову зломалась. Скажіть будь ласка, що я маю права вимагати від торговельної організації? Ярова Олена, м.Київ.

Шановна редакція «Судові справи з І.Годецьким»! Видавництво без дозволу автора використало для ілюстрацій книжки контури картин, що мають документально підтверджене авторство. Різниця між оригіналом і підробкою - оригінали чорно-білі, а ілюстрації в книзі - розфарбовані. Контури малюнків точно збігаються. Скажіть будь ласка чи правомірні дії видавництва? Чи є сенс звертатись до суду за захистом авторських прав? Шульга К.О., Львів.

Меня искусала соседская собака. Могу я требовать от них возмещения ущерба? Руденко В.С. г.Харьков.

Син сусіда, катаючись на велосипеді, розбив фару нашого автомобіля. Хто в даному випадку повинен оплатити ремонт? Фесюра Лідія Петрівна, Кобеляки, Полтавська обл.

Помогите разобраться! Могу я требовать «відшкодування шкоди» за незаконное задержание и содержание под арестом от милиции? Коновалюк Александр, Киев.

Працюючи на підприємстві, я отримав трудове каліцтво через необладнане належним чином робоче місце. Чи маю я право вимагати від адміністрації підприємства відшкодування шкоди та витрат на медичне обслуговування? м. Дніпропетровськ, Слюсаренко М.М.

В августе этого года мы с друзьями празновали у меня дома день рождения одного из друзей. Все были пьяные, один друг разозлился и выкинул в окно мой телевизор. Деньги за ущерб он платить отказывается. Могу я подать на него в суд? Тарас К., Київська обл.

Дуже часто я чую про відшкодування моральної шкоди. Хотілось би дізнатися, що таке моральна шкода і як її стягують. Кирилів Наталія. м.Львів

Я, згідно договору найму, передав у користування токарний станок, за яким наймач зобов’язувався вносити оплату кожного місяця до десятого числа. Наймач вносив оплату 2 місяці, після письмового попередження, оплата була проведена. Але такі випадки трапляються і надалі. Скажіть будь ласка, чи можна розірвати договір за несплату? Дегтяренко С.М., Миронівна, Київська обл.

Я хочу подарувати своїй доньці коштовну брошку, яка є сімейною реліквією. Чи можу я оформити подарунок письмово? Коваленко Л.С. м. Луцьк

Уважаемая редакция «Судові справи з І.Годецьким»!
Я с фирмой подписала договор про установление пластикових окон, оплатила все в тот же день. Демонтаж-монтаж был назначен на 20.10.05 ( в договоре записано, что на изготовление идет 10 дней). Монтаж уже переносился 5 раз. По сей день ни окон, ни денег. На фирме ничего конкретно мне не отвечают. Что мне делать? Головенко Л., г.Бровары.

Ми купили квартиру. Хочемо її застрахувати, але ніколи цього не робили. Скажіть будь ласка, на що варто звернути увагу при укладанні угоди страхування, щоб потім не вийшло, що трапилось одне, а ми застраховані від зовсім іншого. Андрюк Ірина, м.Київ.

Может ли мой муж представлять мои интересы в суде. Если да, то как это правильно оформить? Марусина З.В., г. Полтава.

Допоможіть будь-ласка розібратися з моєю ситуацією. Ми з чоловіком виїхали на роботу в інше місто. Попередньо ми приїхали туди з метою знайти квартиру, яку ми планували купити. Знайшли квартиру, дали задаток хазяїну і домовились, що приїдемо через два тижні щоб оформити договір купівлі-продажу, а за цей час господарі зроблять ремонт і все впорядкують, оскільки жити там було неможливо. Це було основною умовою придбання квартири. Він нам видав розписку про отримання задатку. Коли ми переїхали в це місто з метою поселитися в цю квартиру, ми побачили, що ніякого ремонту там зроблено не було. На цій підставі ми відмовились від покупки і вимагали у господаря повернути задаток. Однак він відмовляється. Чи має він на це право? Сім’я Терещенко, м.Київ.

Еще в декабре 2004 я одолжил своему другу 1250 грн. Он обещал отдать в августе 2005 года. Уже ноябрь, а денег не видно. У меня есть расписка, написанная им самолично. Можно ли подать на него в суд, имея эту расписку? В.Г.Перегинец, Донецкая обл.

Вісім місяців назад померла моя бабуся. Будинок, в якому вона проживала, згідно заповіту переходить мені у спадок. Весь цей час я перебувала за межами України. Коли повернулася, звернулася до нотаріуса для оформлення спадщини, однак мені було відмовлено, мотивуючи відмову пропущеним строком для прийняття спадщини. Роз’ясніть мені , який строк встановлюється для прийняття спадщини і чи можна його поновити, оскільки він був пропущений з поважної причини? Баранова Олена, м. Кривий Ріг.

Скажіть будь ласка , чи має право сестра батька на частину майна після його смерті? Рівенська обл. Потапенко Г.С.

У меня такой вопрос: есть два завещания на одного и того же человека. Первое на целый дом, а второе только на половину. Я обратился в нотариальную контору, мне сказали, что действительно только второе. Правильно ли это? Чугаев Д.Р. г. Севастополь.

Создание и поддержка сайта - студия Web IT